Yamer Döküm Katkı Malzemeleri

Döküm Katkı Malzemeleri özellikleri ve modelleri en uygun fiyatları ile Ölçümvetest.com'da.
Stok: Var
Havale ile 0TL
Aluminyum Alaşımları İçin Toz Flakslar
Yapılan pek çok denemeler ve bilimsel çalışmalar sonucu MCC Arge bölümü çok amaçlı örtü,temizlem ve curuf alma flakslarını geliştirmiştir.Bu flakslar amaca göre düşük egzotermik orta derece egzotermik ve yüksek egzotermik özelliktedirler.Metal temizliğinde bu flaksların kullanımı temel işlemlerden birisidir.
 

1-MCC Toz Flakslar(Alüminyum Cüruf Alma,Örtü ve Temizleme)

 Ürün Adı
 Kullanım Amacı 
Kullanım Dozajı  Uygulama 
Clenal 1  %99 Saf Külçe ve Temiz Geri Dönüşüm  %0,25-0,50  Mg oranı %2' den az 
Clenal 102  Saf Külçe ve geri dönüş   %0,25-0,50  olan LMO,LM2 vb. ve
Clenal 103   Çok Kirli Hurda ve Geri Dönüş  %0,25-0,50 Havacılık alaşımları için 
          Yukarıda Geçen Clenal ürünler Mg oranı %2'ye kadar olan alaşımlar için kullanılır.Bu ürünler sodyum içerirler ve eriyik metal bu flakslardan %0,001 oranında sodyumu bünyesine alabilir.Pek çok aluminyum alaşımı için sodyumun bir önemi yoktur hatta bazıları için yararlı bile olabilir.Ama mg oranı %2 'den fazla olan alaşımlar için sodyum zararlıdır,malzeme kırılgan ve gevrek hale gelebilir.Dolayısıyla bu alaşımlar aşağıdaki sodyum içermeyen flakslardan biriyle işleme tabi tutulabilir.
 

2-Sodyum İçermeyen Toz Flaklar
 Ürün Adı Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı  Uygulama 
Clenal 511  %2 'den fazla MG içeren Alüminyum alaşımları  % 0.25-0.5  Piston benzeri silisyum oranıyüksek Al alaşımları 
 

3-Alkali Metallerin İndirgenmesinde Kullanılan Toz Flakslar
 Ürün Adı Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı 
Clenal 610  Erimiş metalden Na,Ca ve Li gibi alkali metallerin giderilmesi  600 g-1.2 kg/ton 
 

4-Flor İçermeyen Toz Flakslar
 Ürün Adı Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı 
Clenal 106  Flor içermeyen örtü,curuhve temizleme tozu  %0.1-0.25 
 

5-Sodyum ve Kalsiyum İçermeyen Toz Flakslar
Ürün Adı  Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı  Uygulama 
Clenal 510  %2'den fazla Mg içeren Al-Mg alaşımları  %0.25-0.5  Ca ve Na istenmeyen Al alaşımları 
 

6-Duvar Temizliği Toz Flaksları
Ürün Adı Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı 
Clenal 2085  Duvar temizliği fluksların fırın duvarında oluşan oksitleri temizlemek amacıyla kullanılır,flaks kuvvetiegzotermik reaksiyona girer ve oksit tabakayı kaldırır.Oluşan ısı ve sıyırma aksiyonu hapsolan alüminyumun dönmesine ve fırında tekrar erimesine yol açar.  10 kapasiteli fırına 25 kg tavsiye edilir. 
 

7-Mg Giderme Flaksı 
 Ürün Adı Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı  Uygulama 
Demag 100  Mg oranı yüksek eriyikte Mg giderici olarak kullanılır.Mg'yi diğer giderme yöntemi klor gazıyla olur ve klor kullanımının kabul edildiği yerlerde yapılapilir.  Giderilecek her %0,1 Mg için %1 oranında  Üç basamakta ilave,önce taban,erimeye yakın ve sonrasında  
 

8-Sıcak Cüruftan Aluminyum Geri Kazanım Flaksı
 Ürün Adı Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı  Uygulama 
Clenal 2087   Sıcak alınan cüruftan Al Geri kazanım içindir. 
Curuf ağırlığının %10' u kadar
Teknik veri sayfasına bakın 
 

9-Gaz Alma Flaksı
 Ürün Adı Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı  Uygulama 
Clenal 109  Sıcaklığın yükselmesiyle birlikte artan hidrojen çözünmesi alaşım donarken gaz boşluklarına yol açar,bunun için flaks tozu veya tableti kullanılabilir.  %0.15-0.25  Teknik veri sayfasına bakın  
 

10-Yüksek Basınçlı Döküm İçin Özel Flaks
 Ürün Adı Kullanım Amacı  Kullanım Dozajı  Uygulama 
Clenal 105  Özellikle yüksek basınçlı döküm için koruyucu örtü,cüruf alma ve temizleme flaksıdır.  %0,25-0,5  Yüksek basınçlı döküm Bu ürünün fiyat bilgisi, resim, ürün açıklamalarında ve diğer konularda yetersiz gördüğünüz noktaları öneri formunu kullanarak tarafımıza iletebilirsiniz.
Görüş ve önerileriniz için teşekkür ederiz.
Ürün resmi kalitesiz, bozuk veya görüntülenemiyor.
Ürün açıklamasında eksik bilgiler bulunuyor.
Ürün bilgilerinde hatalar bulunuyor.
Ürün fiyatı diğer sitelerden daha pahalı.
Bu ürüne benzer farklı alternatifler olmalı.
security code
Ücret bilgisi gereklidir.

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.