WA 123M Nem Tayin Cihazı

Stok: Yok
WA 123M NEM TAYİN CİHAZI
WA123M nem tayin cihazı; maksimum 120 gram numune ölçüm kapasitesi ve 40 farklı kullanıcı metodu tanımlayabilme özelliği ile fark yaratan, hassas ve kullanışlı nem tayin cihazıdır.
 
 
 
 
 
WA123M NEM TAYİN CİHAZI ÖZELLİKLERİ
• WA123M nem tayin cihazı üzerindeki dairesel halojen lamba ve reflektörler, hızlı ısıtma sağlayarak ölçüm süresini kısaltır. İyi tasarlanmış kurutma bölümü, olağanüstü tekrarlanabilirlik ile kesin sonuç elde etmek için güvenli ısıtma sağlar.
• Bu nem tayin cihazı ile force manyetik (elektro-magnetic) tartım sistemi sayesinde hızlı ölçüm ve tekrarlanabilirliğin yüksek olması sağlanmıştır.
• Nem tayin cihazının menüsünde programlanabilir 40 kullanıcı metodu bulunmaktadır.
• Hafızasına aldığı 1000 numune sonucunu kaydetmesi sayesinde sonuçlar her zaman elinizin altında olmasını sağlayacaktır.
• Cihazın özelliklerinden biri olan parola koruması; hafızada ki ölçümlerin ve metod parametrelerinin değiştirilmesine yetkisiz erişimi önler, böylece güvenliğini sağlar.
• 4 kullanıcı kimliğine sahip, son derece esnek, kullanıcı tarafından yapılandırılabilir baskı formatı, GLP / ISO düzenlemelerine uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede nem tayininin hangi programda, ne zaman ve kim tarafından yapıldığını belirlemeye yardımcı olur.
• Standart USB ve RS232 portları sayesinde, verilerinizi PC' nize rahatça aktarabilir ve orada çalışmaya devam edebilirsiniz.
• Her metod için; kullanıcı başlatma seçeneği, Stabilite sonrasında çalışma ve gecikmeli çalışma olarak programlandırma yapılabilmektedir.
• Menüsünde 6 farklı kullanıcı dili seçimi mevcuttur. Kullanılan dil İngilizce' dir.
 
 
 
 
• 4 farklı ortam filtresi mevcuttur.
• Analiz bitiminde cihazın ortam sıcaklığına düşmemesi için stand-by sıcaklık değeri verilebilmektedir. Bu sayede cihaz sürekli kullanıma hazır halde olacaktır.
• Nem tayin cihazının grafik modu sayesinde, kullanıcı nem seviyesindeki değişimleri ile kurutma işlemlerindeki değişimleri otomatik güncelleme grafiğini görüntüleyebilir ve sonuçlardaki dalgalanmaları tespit eder.
• Step özelliğinin 3 aşamadan oluşması sayesinde numune üzerinde tek ölçümde farklı sıcaklık değerleri ve zaman değerlerinde istenilen sonuçlara daha çabuk ulaşma kolaylığı.
• WA123M nem tayin cihazının Weigh-assit özelliği ise şu şekilde açıklanabilir. Bazı kimyasal maddeler sıcaklıkla ürün miktarları artıp azalmaktadır. Bu özellik sayesinde; köpüren malzemeler için, artıp azalmaların gözünüzden kaçmaması için belirli miktarı arttığı zaman veya azaldığı zaman size bildirim yapmasını sağlar.
•  "-0.001 gr" terazi hassasiyeti ve %0.001 nem ölçüm hassasiyetiyle alınan nem tayin oranları daha hassas sonuçlar almanızı sağlar.
• Birbirinden farklı 5 metot kurutma özelliği vardır. Bu metotlar; yavaş, step (3 adımlı),yüksek derece, standart ve gentle özelliğidir.
• Cihazın arkasında su terazisi bulunmaktadır. Bu sayede terazinin düz bir zeminde mi değil mi olduğunu anlayabilir, zemin düz değil ise alçalıp yükselebilen ayakları sayesinde gerekli ayarları yapabilir ve daha doğru sonuçlar alabilirsiniz.
• Ölçüm süresi değişkendir, üründen ürüne değişebildiği gibi, çok nemli ürün ile az nemli ürün arasında sonuç süresi farklıdır. En doğru sonucu katı ürünler için, ürünü kırık pirinç boyutunda ezerek numune kabına yayarak alabilirsiniz.
• İçerisinden 30 adet kalın numune kabı çıkmaktadır.
Önemli Bilgi: Kurutulmuş meyvelerde nem ölçümü (kayısı, incir, üzüm, dut, hurma vb) ürünün içinde ki nem dağılımı homojen olamadığı için nem tayini cihazlarında ölçümü yapılamamaktadır.
 
 
 
WA123M nem tayin cihazı üzerindeki dairesel halojen lamba ve reflektörler, hızlı ısıtma sağlayarak ölçüm süresini kısaltır. İyi tasarlanmış kurutma bölümü, olağanüstü tekrarlanabilirlik ile kesin sonuç elde etmek için güvenli ısıtma sağlar.
 
 
 
 
WA123M nem tayin cihazının birbirinden farklı 5 metot kurutma özelliği vardır. Bu metotlar; yavaş, step (3 adımlı), yüksek derece, standart ve gentle özelliğidir. Ölçüm süresi değişkendir, üründen ürüne değişebildiği gibi, çok nemli ürün ile az nemli ürün arasında sonuç süresi farklıdır.
 
 
 
Standart USB ve RS232 portları sayesinde, verilerinizi PC' nize rahatça aktarabilir ve orada çalışmaya devam edebilirsiniz.
 
TEKNİK ÖZELLİKLER:
Nem hassasiyeti : 0,001 %
Terazi hassasiyeti : 0,001 gr
Lamba tipi : infrared halojen
Cihaz ağırlığı : 5 kg
Ekran : Aydınlatmalı grafik ekran
Güç kaynağı : 230 v/50Hz115v/60Hz
Terazisinin Kapasitesi : 120 gr
Ölçüm hafızası : Yapılan son 1000 ölçüm
İletişim : RS232C, USB, PS2
Zamanlama ayarı : Auto, Manual, User Def Weight / Time, User Def % unit / time, Intelligent
Cihaz ebadı : 211 (w) x 342 (d) x 180 (h)
Ölçüm sonuç birimleri : % M, %D, %R (ratio), Gm/Lt, %M Atro, %D Atro
İstatistik : 40 adet kullanıcı modu, 100 adet farklı batch bilgisi, Her parti için 9999 sonuç hesaplama
Test : Ağırlık ve ısıtma sistemi
Tartım yardımı : Bar grafik
Şifre koruması : Metodlar, Ayarlar, Print ayarları, Sonuç silme, Kalibrasyon, Isıtma sistemi
Tekrarlanabilirlik (sd) = 2 g numune için : 0.05%
Tekrarlanabilirlik (sd) = 10 g numune için : 0.01%
Minimum ölçüm miktarı : 0.2g
Isıtma aralığı : 30º C - 175º C
Sıcaklık artırım değeri : 1º C
Isıtma profilleri : Standard, Gentle, Rapid, Steps, High Temperature
Metod hafızası : 40
Batch hafızası : 100
Stand-by sıcaklığı : 30º C to 100º C
Print çıktı ayarları : GLP / GMP Compliant, Kullanıcı tanımlı

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.