Testo 552 Dijital Vakum Ölçüm Cihazı (Bluetooth’lu®)

Stok: Son 5 ürün!
6.336,92TL KDV DAHİL
Havale ile 0TL
TESTO 552 DİJİTAL VAKUM ÖLÇÜM CİHAZI (Bluetooth’lu®)
 
Testo 552 Dijital Vakum Ölçüm Cihazı; Soğutma sistemleri ve ısı pompalarını tahliye ederken, mutlak basıncını izlemeniz için kullanabileceğiniz, yüksek hassasiyetli dijital vakum ölçüm cihazıdır. Güvenilir ölçümler için geliştirilmiş, darbelere dayanıklı ölçüm cihazıdır.
 
 
 
 
 
Isı pompaları, iklimlendirme ve soğutma sistemlerinin işletime alınmasında vakum ölçüm cihazları daima sistemde vakumu üreten bir vakum pompası ile etkileşime girer. Vakum ölçüm cihazı burada asgari olarak aşağıdaki talepleri karşılamalıdır:
 • Alt ölçüm aralığında yüksek doğruluğa sahip basınç sensörü (ör. bir Pirani probu).
 • Mutlak basıncın kablosuz izlemesi.
 • H₂O buharlaşma sıcaklığının ölçümü.
 • Sınır değeri aşımında görsel alarm.
;
 
TESTO 552 DİJİTAL VAKUM ÖLÇÜM CİHAZI ÖZELLİKLERİ
- Testo 552 vakum ölçüm cihazını soğutma sistemlerinde ve ısı pompalarında kullanabilirsiniz.
- Testo 552 cihazı ile soğutma sistemlerindeki mutlak basıncı ölçerek, doğru vakumlama işlemi yapmanıza yardımcı olacaktır.
- Testo 552 cihazı ile suyun o basınçtaki buharlaşma sıcaklık değerinide ölçebilir.
- Ortam sıcaklık ve sıcaklık farklılığını da ölçebilirsiniz. Böylece sistemdeki nemin buharlaşmasını ve nem alma işleminin düzgün gerçekleşmesini kontrol edebiliriniz.
- Testo 552 vakum ölçüm cihazı ile, soğutma sistemlerindeki tahliye(vakum) işlemlerini hızlı ve yüksek hassasiyette gerçekleştirebilirsiniz.
- Bluetooth bağlantısı ile akıllı telefonunuza bağlayabilirsiniz.
- Testo 552 vakum ölçüm cihazını bilgisayarınıza bağlamak için telefonunuza Testo Akıllı Problar uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
- Cihazın bluetooth bağlantısını açmanız durumunda telefonunuzdan uygulamayı açmanız yeterli olacaktır. Otomatik olarak telefonunuzla eşleşme özelliği bulunmaktadır.
- Akıllı Problar Uygulaması ile ölçüm verilerinizi pdf olarak oluşturabilir ve gönderebilirsiniz.
- Testo 552 vakum ölçüm cihazında bulunan ekran aydınlatması sayesinde, karanlık ortamlarda ölçümlerinizi kolaylıkla okuyabilirsiniz.
- Otomatik kapanma özelliği sayesinde, cihaz kullanılmadığı zamanlarda kendini kapatarak içerisindeki pilin daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır.
- Testo 552 vakum ölçüm cihazı ekranından pil seviyesini takip edebilirsiniz.
- IP42 koruma özelliği ile su sıçramalarına ve toza karşı koruması bulunmaktadır.
- Testo 552 vakum ölçüm cihazı ile farklı birimlerde ölçüm yapabilirsiniz. (mbar, mikron, mmHg, Torr, inHg, inh2o, hPa, Pa)
- Testo 552 cihazında görsel alarm özelliği bulunmaktadır.
- Testo 552 vakum ölçüm cihazına harici olarak satın alabileceğiniz bağlantı kablosu (Testo 0554 5520) ile diğer uyumlu testo cihazlarına bağlayabilirsiniz. Örneğin: bağlantı kablosu, testo 552'nin testo 570'e bağlanmasını ve harici, yüksek hassasiyetli bir vakum probu olarak kullanılmasını sağlar.
- Vakum ölçüm cihazının arka bölümünde bulunan askı kancası ile cihazı bir yere asarak sabitleyebilirsiniz.
- Testo 552 vakum ölçüm cihazı 2 adet AA pil ile çalışmaktadır.
 
 
 
Testo 552 vakum ölçüm cihazı ile otomatik olarak basınç ölçümünü yapabilirsiniz. Bazı üreticiler soğutma sisteminin, hangi mutlak basınç değerinde vakumlandığını ve bu basınç değerinin ne kadar korunması gerektiğini üretim notu olarak eklemektedir. Testo 552 cihazı ile bu vakumlama işleminin doğru gerçekleşmesini sağlayabilirler.
 
 
  
Testo 552 vakum ölçüm cihazı, sadece basınç ölçmekle kalmaz, aynı zamanda suyun o basınçtaki buharlaşma sıcaklık değerini de ölçer. Ortam sıcaklığı ve sıcaklık farklılığını da Testo 552 cihazı ile ölçebilirsiniz. Bu ölçümler sayesinde sistemdeki nemin buharlaşmasını ve nem alma işleminin düzgün işleyip işlemediğini kontrol edebilirsiniz.
 
  
Testo 552 vakum ölçüm cihazına harici olarak satın alabileceğiniz bağlantı kablosu (Testo 0554 5520) ile diğer uyumlu testo cihazlarına bağlayabilirsiniz. Örneğin: bağlantı kablosu, testo 552'nin testo 570'a bağlanmasını ve harici, yüksek hassasiyetli bir vakum probu olarak kullanılmasını sağlar.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
..: TESTO' YU TANIYALIM :..
ISO 9001 test sertifikasına sahip olup tüm ürünler CE belgelidir.
 
 
Testo firması; 1995 yılında Almanya' da kurulmuş olup uluslararası satış ağına sahip büyük bir firmadır.
 
 
 
 
 
Üretimini yaptıkları cihazların kapsamı ölçüm cihazları olarak adlandırılabilmektedir.
 
Çok kaliteli ürünler üretmektedirler. Bir çok ürünün kutusu içerisinde üretici test sertifikası bulunmaktadır. 
 
Bu cihazlara örnek vermek gerekirse; termal kameralar, gaz ölçerler, termometreler örnek verilebilmektedir.
 
 
 
 
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
Ölçüm aralığı : 0 … 26,66 mbar / 0 … 20000 mikron
Boyutları : 160 x 110 x 50 mm
Hassasiyet : ±(10 mikron + 10 % ölç.değ.) (100 … 1000 mikron)
Çözünürlük : 1 mikron (0 … 1000 mikron) / 10 mikron (1000 … 2000 mikron) / 100 mikron (2000 … 5000 mikron) /
Güç kaynağı : 2 AA batarya
Koruma sınıfı : IP42
Çalışma sıcaklığı : -10 … +50 °C
Aşırı Yük : mutlak: 6,0 bar / 87 psi (bağıl: 5,0 bar / 72 psi)
Ölçüm Hızı : 0,5 sn
Depolama Sıcaklığı : -20 … +50 °C
Ölçtüğü Birimler : mbar; mikron; mmHg; Torr; inHg; inH₂O; hPa; Pa
document.getElementById('paytr_taksit_tablosu').innerHTML = 'Lutfen amount degerinin formatini kontrol edin

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.