Testo 320 Baca Gazı Analiz Seti (YAZICILI SET)

Stok: Yok
TESTO 320 BACA GAZI ANALİZ CİHAZI (YAZICILI SET)
 
Testo 320 baca gazı ölçüm seti; ısıtma sistemleri için tasarlanmış çok fonksiyonlu baca gazı analiz ölçüm cihazıdır. Kullanımı kolay olup ısıtma sistemlerindeki her türlü ayar ve bakımı yapabilmektedir. Testo 320 kullanım arayüzü Türkçe' dir. 
 
                                         
 
 
TESTO 320 BACA GAZI ÖLÇÜM CİHAZI SETİ ÖZELLİKLERİ
- Testo 320 cihazı paketine dahil olan parçalar; Testo 320 cihazı + Infrared veya Bluetooth yazıcı + 180 mm veya 300 mm ölçüm probu + USB şarj adaptörü + Yazılım + Çanta
- Testo 320 baca gazı analiz cihazı; cihazla direk olarak O2, CO ve baca sıcaklığı ölçümü yapılıp bu değerler doğrultusunda CO2, yanma verimliliği ve baca gazı kaybı hesaplanabilmektedir. 
- Yanma verimliliği ölçümlerinde fonksiyonel bir cihaz mı ihtiyacınız var? Isıtma sistemindeki sorunları güvenli bir şekilde çözebiliyormusunuz? Ve cihazda kullanım rahatlığı arıyorsanız, testo 320 baca gazı ölçer cihazı tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için geliştirildi.
- Testo 320 cihazı ile tesisatçılar, ısıtma ve servis teknisyenleri, yanma sistemlerindeki tüm parametleri ölçebilmektedir. 
- Baca gazı ölçümlerinde maksimum yanma verimi; baca gazı ısı kaybının en az, fazla hava miktarının çok düşük olduğu durumda elde edilir. CO2 (karbondioksit) olabildiğince yüksek, CO (karbonmonoksit) güvenli, kabul edilebilir limitlerde olmalıdır.
- Testo 320 cihazında 180 mm ve 300 mm olmak üzere iki farklı ölçüm probu kullanılabilmektedir. 180 mm olan problar standarttır ve genellikle yeterli olur fakat ölçülecek olan baca çok geniş bir baca ise; probun uç kısmının bacanın ortalarına doğru uzanabilmesi için 300 mm uzunluğundaki probu kullanmanız gerekecektir.
- Testo 320 cihazının üzerinde bulunan entegre mıknatıs sayesinde çok sıcak olmayan kazan yüzeylerine yapıştırılabilir.
- Testo 320, yüksek çözünürlüklü renkli ekrana ve ölçüm değerlerini grafikli olarak gösterebilme özelliğine sahiptir.
- Standart kullanım menüleri ve yüksek çözünürlüklü ekran sayesinde, ölçüm sonuçları hızlı, renkli ve grafikli şekilde takip edilir. 
- Açıklayıcı ölçüm menüleri, kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Testo 320 ergonomik, dayanıklı ve şık tasarıma sahiptir.
- O2 sensörüne sahip cihazda aynı zamanda baca gazı probuna entegre sıcaklık sensörü de bulunmaktadır. Direkt olarak çekiş ve basınç ölçümleri yapılabilmektedir.
- Opsiyonel olarak ekstra ücret ödeyerek satın alabileceğiniz hassas basınç ölçüm probu sayesinde, baca gazı analizi ile çekiş veya fark basınç ölçümlerini eş zamanlı olarak yapabilirsiniz.
- Cihazda çok açık bir şekilde yapılandırılmış ölçüm menüleri mevcuttur. 
- Cihazda 500 ölçüm hafızası bulunmaktadır. 
- Entegre yoğuşma haznesi, dolduğu taktirde rahatça açılıp boşaltılabilir.
- Kolay ve hızlı değiştirilebilen prob filtresine sahiptir.
- Testo 320 baca gazı ölçer cihazı; yanında gelen yazılım ile cihazın kayıt altına aldığı ölçüm verilerini analiz edebilme imkanı sunmaktadır.
- Kullanıcı tarafından kolay değiştirilebilen, ayar gerektirmeyen sensörlere sahiptir.
- Cihaz üzerindeki trafik ışıkları ile sensör doluluk oranları görüntülenebilmektedir.
- Testo 320 cihazının dış kasasında bulunan darbe emici yapı, sert darbelere karşı cihazın hasar almasını önlemektedir.
- Şarj edilebilir (1500 mAh) lityum batarya ile 8 saate kadar çalışma süresi bulunmaktadır.
- Testo 320 EN 50379, part 1-3' e göre TÜV- test onaylıdır.
 
 
 
 
Yukarıdaki görselde Testo 320 baca gazı ölçüm cihazı ile yapılan bir ölçüm örneğini görebilirsiniz. (Cihaz arkasında bulunan mıknatısları sayesinde metal yüzeylere tutturulabilir) 
 
 
 
Baca Gazı Ölçümü
Testo 320 baca gazı ölçüm cihazı ile CO (karbonmonoksit) ve O2 (oksijen) parametreleri ile ortam ve baca gazı sıcaklık değerleri direkt olarak ölçülebilmektedir. Ölçülen değerler doğrultusunda, yakıt özelliğine bağlı olarak, cihaz CO2 konsantrasyonunu, yanma verimini ve baca gazı kaybını hesaplayabilmektedir.
Baca Çekiş Ölçümü
Baca çekişi, bir ısıtma sisteminden gelen baca gazının doğru bir baca vasıtasıyla çekilebilir olması demektir. Baca çekiş ölçümü ile, sistemin doğru negatif basınç altında olup olmadığı belirlenebilmektedir. Baca çekişi ile aynı zamanda baca sıcaklığı da ölçülebilmektedir.
 
 
Yanma verimliliği ölçümlerinde fonksiyonel bir cihaz mı ihtiyacınız var? Isıtma sistemindeki sorunları güvenli bir şekilde çözebiliyor musunuz? Ve cihazda kullanım rahatlığı arıyorsanız, testo 320 baca gazı ölçer cihazı tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek için geliştirildi.
 
 
 
Yukarıdaki görselde Testo 320 cihazını satın aldığınızda cihazla birlikte yanında gelecek diğer parçalarını görebilirsiniz. Prob olarak 180 mm ve 300m olan problardan birini seçebilirsiniz. Printer yani yazıcı olarak da infrared veya bluetooth yazıcılarından birini seçebilirsiniz. Seçeneklerinize göre cihazın toplam fiyatında değişmeler olacaktır.
 
 
Testo 320 cihazının dış kasasında bulunan darbe emici yapı, sert darbelere karşı cihazın hasar almasını önlemektedir.
 
 
Testo 320 baca gazı ölçüm cihazının kullanım arayüzü Türkçe' dir. Bu da cihazı kullanırken zorlanmayacağınız anlamına gelmektedir.
 
 
TESTO 320 BACA GAZI ÖLÇÜMÜ İLE İLGİLİ AŞAĞIDAKİ VİDEOYU İZLEYEREK FİKİR SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.
 
 
 
 
..: TESTO' YU TANIYALIM :..
ISO 9001 test sertifikasına sahip olup tüm ürünler CE belgelidir.
 
 
Testo firması; 1995 yılında Almanya' da kurulmuş olup uluslararası satış ağına sahip büyük bir firmadır.
 
 
 
 
 
Üretimini yaptıkları cihazların kapsamı ölçüm cihazları olarak adlandırılabilmektedir.
 
Çok kaliteli ürünler üretmektedirler. Bir çok ürünün kutusu içerisinde üretici test sertifikası bulunmaktadır. 
 
Bu cihazlara örnek vermek gerekirse; termal kameralar, gaz ölçerler, termometreler örnek verilebilmektedir.
 
 
 
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.