Testo 270 Yağ Kalitesi Ölçer | Polar Madde Ölçer

Stok: Yok
TESTO 270 YAĞ KALİTESİ ÖLÇÜM CİHAZI (POLAR MADDE ÖLÇERLER)
 
Testo 270 yağ kalitesi ölçüm cihazı; kızartma yağlarının sıcaklığını ve kalitesini tespit etmek için kullanılan taşınabilir polar madde ölçüm cihazıdır. Bu yağ test cihazının prob borusunun ucundaki kapasitif sensörü sayesinde, kızartma yağındaki polar madde değerini kaydedebilme olanağı sağlar. Cihazı doğrudan fritözde kullanabilir ve sonuçları 20 saniye içinde alabilirsiniz. Kullanıcı dostu tuşları, trafik ışıkları prensibine dayanan limit değer göstergeleri, kolay kullanımı, auto hold özelliği ile rahat ve anlaşılabilir bir kullanım sağlar. Ergonomik dizaynı sayesinde ellerin sağ ile temas etmesini sağlar.
 
TESTO 270 YAĞ KALİTESİ (POLAR MADDE) ÖLÇÜM CİHAZI ÖZELLİKLERİ:
- Testo 270 yağ test cihazı ile, ölçümünü yapmak istediğiniz yağı doğrudan fritözün içindeyken ölçebilirsiniz.
- Testo 270 yenilenen ergonomik dizaynı sayesinde kullanan kişinin ellerinin sıcak yağa daha uzak kalması sağlanmıştır.
- Kullanımı çok kolaydır, gerekli TPM limit değerinlerini belirleyebilir ve koruma için PIN ile şifreleyebilirsiniz.
- Test cihazının ekranı kullanım esnasında sizi yönlendirir, sabit bir değere ulaşana kadar ekran yanıp söner, ekran trafik ışıkları prensibine göre çalışır.(Kırmızı, Sarı,Yeşil)
Yeşil : TPM değeri uygun.           Sarı : TPM değeri sınırda.             Kırmızı : TPM değeri aşılmış.   
- Fiberglas gövdesi ile darbelere karşı dayanıklıdır. Bunun yanı sıra, yağ sensörü metal yapı içine gömülüdür, bu yüzden kırılmaz yapıdadır. IP65 koruması ile de su sıçramalarına karşı korumalıdır.
- Cihaz ölçüm bittikten sonra, bunu otomatik olarak algılama özelliğine sahiptir.
- Testo 270 yağ test cihazı; üst ve alt limit alarm değerleri ayarlanabilmektedir. 3 renkte aydınlatma ile görsel alarm verir; ölçüm sonlanana kadar ekranda ışık ve değerler kalır.
- Bu cihaz üzerinde 3 farklı renkte yanan (yeşil, sarı, kırmızı) LED bar bulunmaktadır.
- Testo 270 polar madde ölçüm cihazı; yapmış olduğunuz yağ ölçümlerinde % TPM olarak ölçüm değerlerini hızlı bir şekilde vermektedir.
- Bu yağ kalitesi ölçüm cihazı; konfigüre edilebilir menü ve limit değerleri dışarıdan olabilecek manipülasyonlara karşı korumak için kilitlenebilir.
Testo 270 yağ kalitesi ölçer; ticari mutfaklar, catering firmaları, restaurant mutfaklarında, otel mutfaklarında ve hazır yiyecek satılan tüm fast food firmalarında sıklıkla kullanılmaktadır. 
- Testo 270 yağ kalitesi ölçerin yenilenen beyaz kutusunun içinde; T270 yağ kalitesi ölçer, referans yağ, kısa kullanım kılavuzu, detaylı kullanım kılavuzu, uygulama broşürü ve pil çıkmaktadır.
 
Testo 270 yağ kalitesi ölçer ile ölçüm yapmak çok kolaydır. Cihazın metal probunu yağın içine daldırıp ekrandan TPM (Toplam Polar Madde) değerini okuyabilirsiniz.
 
  
 
  
  
Yemeklik Yağın Kalitesi – Toplam Polar Madde Ölçümü Kızartma yağı özellikleri ve kalitesi esas olarak ısı ve oksijen etkisiyle değişir. Örneğin kullanılmış yağın, kızartılmış ürünlerin tadına olumsuz bir etkisi vardır ve mide ağrısına neden olabilir. Bununla birlikte, hala kullanılabilir olmasına rağmen kızartma yağı çok çabuk değiştirildiğinde, gereksiz maliyetlere neden olur. Bu nedenle, ekonomik açıdan verimli bir şekilde çalışabilmek, aynı zamanda kızarmış ürünlerin kalitesini ve güvenliğini garantilemek için, kızartma yağı kalitesini sürekli olarak ölçmek kesinlikle gereklidir.
 
 
 
 
 
Testo 270 yağ kalitesi ölçerin beyaz plastik kutusunu ve kutusundan çıkan tüm parçaları yukarıdaki görselde inceleyebilirsiniz . 
 
 
 kızartmalık yağ test cihazı
 
 
 TESTO 270 YAĞ KALİTE ÖLÇER TEKNİK ŞARTNAMESİ
 
1. Cihaz kızartma yağlarında TPM (Toplam Polar Madde) ve sıcaklık ölçümü yapabilmelidir.
2. Cihaz Kızartma yağını kapasitif sensörü ile ölçebilir yapıda olmalıdır.
3. Cihaz sensörü dış etkilere karşı paslanmaz çelik bir yapı ile korunabilir yapıda olmalıdır.
4. Cihaz hijyen izlemesini kolaylaştırmak amacı ile beyaz renkli olmalıdır.
5. Cihaz taşınabilir yapıda olmalıdır.
6. Cihazın 2 satır LCD ekranı olmalıdır.
7. Cihazın kasası ABS plastik olmalıdır.
8. Cihaz, yağın TPM miktarını ışıklı olarak gösterebilmelidir. Cihaz standart olarak örnekteki TPM miktarı 18’in altındaysa yeşil, 18-24 arasında ise sarı, 24’ten yüksek ise kırmızı uyarı ışığı yanmaya ayarlı olarak gelmelidir. Limit değer olan 18 ve 24 değerleri kullanıcı tarafından değiştirilebilir olmalıdır.
9. Cihaz +40...+210 derece arası sıcaklıklardaki yağın ölçümünü yapmaya uygun olmalıdır.
10.Cihazın ölçüm aralığı TPM değeri için %0,5 ....40, sıcaklık için +40 ºC...+200 ºC olmalıdır.
11.Cihazın hassasiyeti TPM için ±%2 (+40 ºC...190ºC arasında), sıcaklık için ±1,5 ºC’dir.
12.Cihazın ekran çözünürlüğü TPM için %0,5, sıcaklık için 0,5 ºC’dir.
13.Cihazın saklama sıcaklığı -20 ºC...+70ºC arasındadır.
14.Cihazın tepki süresi (t99) 30 saniyeden azdır.
15.Cihaz set ile birlikte verilen topsafe koruma kılıfı ile birlikte IP 65 korumaya sahiptir.
16.Cihaz ölçüm yapılırken ekranında ölçülen örneğin sıcaklık ve TPM değerlerini birarada göstermelidir.
17.Kullanıcı TPM değeri bilinen özel kalibrasyon yağı ile cihazı kendi kendine kalibre edebilmelidir.
18.Cihaz maksimum ve minimum sıcaklık değerleri aşıldığında ekranında uyarı vermelidir.
19.İsteğe bağlı olarak kullanıcı tarafından cihazın ayar menüsü kilitlenebilir yapıda olmalıdır.
20.Cihaz 2 adet AAA tip batarya ile yaklaşık 30 saat (yaklaşık 60 ölçüm) boyunca çalışabilmelidir.
21.Cihaz koruma kılıfı, kalibrasyon yağı, kullanma kılavuzu, 1 adet pili ve kalibrasyon protokolü ile birlikte aliminyum çantası içinde set olarak verilmelidir.
22.Cihaz ile birlikte verilen çanta içerisinde kullanım kolaylığı açısından önemli olan el tutacağı da verilmelidir.
23.Cihazın "ayarlar menüsü” pil yuvasındaki dipsviç düzeneği ile kilitlenebilmelidir. Bu sayede ehil olmayan kişilerin cihazın ayarlarına müdahelesi engellenebilmelidir.
24.Cihazın, ölçüm tamamlanm anlamına gelen, "Auto-hold”mesajı özelliği olmalıdır.
25.Cihaz 2 (bir) yıl süreyle elektronik hatalara karşı (kullanıcı hataları dışında) ücretsiz, ücretsiz garanti süresi bitiminden itibaren 10(on) yıl süreyle ücreti karşılığı servis ve yedek parça garantili olmalıdır.
26.Cihazın ithalatçısının "T.S.E. Onaylı Servis Yeterlilik Belgesi” ve Sanayi Bakanlığı tarafından onaylı Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi” olmalıdır.
 
 
 
 
 
..: TESTO' YU TANIYALIM :..
ISO 9001 test sertifikasına sahip olup tüm ürünler CE belgelidir.
 
 
Testo firması; 1995 yılında Almanya' da kurulmuş olup uluslararası satış ağına sahip büyük bir firmadır.
 
 
 
 
 
Üretimini yaptıkları cihazların kapsamı ölçüm cihazları olarak adlandırılabilmektedir.
 
Çok kaliteli ürünler üretmektedirler. Bir çok ürünün kutusu içerisinde üretici test sertifikası bulunmaktadır. 
 
Bu cihazlara örnek vermek gerekirse; termal kameralar, gaz ölçerler, termometreler örnek verilebilmektedir.
 
 
 
TEKNİK ÖZELLİKLER

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.