Shimadzu AUW-220D Yarı Mikro Terazi 0.00001 gr

Stok: Yok
 

SAUW-220D YARI MİKRO TERAZİ 

Japon Shimadzu SAUW-220D Serisi Yarı Mikro Teraziler; 82 grama kadar 0.00001 gram, 82 gramdan 220 grama kadar  0.0001 gram hassasiyetiyle çok hassas ve istikrarlı ölçümler için kullanılabilen, estetik, şık, zarif yapısı ve çok dayanıklı dış yapıya sahip kaliteli bir yarı mikro terazidir.
İlk kez Shimadzu'nun 1989 yılında kullandığı UniBloc tek parça alüminyum alaşım kütlesi teknolojisi ile terazinin ani sıcaklık değişimlerinden etkilenmemesi sağlanmış ve köşe yük tartımlarında yüksek performans elde edilmesi sağlanmıştır.
                                     
 

SAUW 220D YARI MİKRO HASSAS TERAZİNİN ÖZELLİKLERİ:

  - Tek tuşa basılarak çok hassas bir şekilde kalibrasyon işlemi başlatılabilmektedir.
  - Cihaz ayar yapılarak (örneğin; öğlen yemeği sırasında, işe başlamadan önce ve işe başladıktan sonra) otomatik olarak günde üç kere kalibrasyon yapar.
  - Ekran arka ışığına sahiptir.
  - Dökme moduyla çok hassas ve hızlı tepkiyle tartım yapılır. 
  - Unibloc tartım mekanizmasına sahip olduğu için sıcaklık değişimlerinden çok az etkilenir, daima istikrarlı sonuçlar verir.
  - Ekranın solunda analog kapasite göstergesi mevcuttur.
  - Üç yönden açılabilir camlı kabini mevcuttur. Bu tartım kefesine ulaşımınızı ve hakimiyetinizi kolaylaştırır.
  - Terazinin dış yapısı anti-manyetik alaşım kasadır.
  - Parça sayım, %tartım, alttan tartım gibi çeşitli fonksiyonları mevcuttur.
  - Saat / Tarih özelliği mevcuttur.
  - Windows Direct pc bağlantısı vardır.
  - Tek tuş ile ayarlanabilir 6 farklı ortam filtresi mevcuttur.
  - 20 farklı tartım biriminde tartım yapılabilmektedir.
  - Alttan kanca ile tartım yapılabilmektedir.
  - I/O bağlantı portu mevcuttur.
  - Zaman ayarlı otomatik kapanma menü ayarlarından gerçekleştirilebilmektedir.
 
UniBloc tek parça alüminyum alaşım kütlesi teknolojisi ile yük tartımlarında yüksek performans
elde edilmesi sağlanmıştır.
 
 
  
 

 TEKNİK ŞARTNAMESİ:

1.Cihazın Max tartım kapasitesi 220 g olmalıdır.
2.Cihazın hassasiyeti 82 g kadar 0,00001 g (0,01 mg ) , 220 g ‘a kadar 0,0001 g (0,1 mg) olmalıdır.
3.Cihazın tekrarlanabilirliği 82 g’a kadar 0,00005 g (0,05 mg ), 220 g’a kadar ağırlıklar için 0,0001 g (0,1 mg ) olmalıdır.
4.Cihazın doğrusallığı 82 g’a kadar ± 0,00003 g (0,03 mg ), 220 g ‘a kadar  ± 0,0002 g (0,2 mg ) olmalıdır.
5.Cihazın hassasiyet kayması 10°C ile 30°C de   ± 2/ C ppm olmalıdır.
6.Cihazın çalışma sıcaklığı 5°C ile 40°C arasında olmalıdır.
7.Cihazın kararlı tartıma ulaşma süresi 3 saniyeden fazla olmamalıdır.
8.Cihaz gövdesi uzun süreli ve güvenli kullanım için antimanyetik alaşımdan üretilmiş olmalıdır.
9.Cihazın tartım düzeneği güvenilir, kararlı ve hızlı ölçüm amacıyla UniBloc teknolojisi ile üretilmiş olmalıdır.
10.Cihaz, tanecik sayım özelliği (pcs ), g,  mg, %, mom, Lb, Oz, Ozt, Hk, dwt, GN, m, b, o,  t gibi  22 farklı birimde tartım yapabilmelidir.
11.Cihaz tanecik sayımı , % tartım ve opsiyonel yoğunluk ölçüm kiti ile birlikte katı ve sıvılarda otomatik yoğunluk tayini yapabilmelidir.
12.Cihazın tartım kefesi çapı 80 mm’den az olmamalı ve korozyona mukavim manyetik olmayan malzemeden imal edilmiş olmalıdır.
13.Cihazda net toplam ve formülasyon özelliği bulunmalıdır.
14.Cihazda hırsızlığa ve yetkisiz kişilerin kullanımına karşı menü kilidi koruması olmalıdır.
15.Cihazın sağdan, soldan ve üstten olmak üzere 3 yönden açılabilir analitik cam koruma kabini olmalıdır. Camlar temizlik için kolayca sökülebilir olmalıdır.
16.Cihaz her sıcaklık değişimi algıladığında, doğru tartımın sağlanması için kullanıcının müdahalesi gerekmeksizin otomatik dahili kalibrasyon (PSC) yapabilmelidir. Aynı zamanda tek tuş ile dahili kalibrasyon yapabilmelidir.
17.Cihaz önceden girilen 3 farklı saatte otomatik dahili kalibrasyon yapabilmelidir.
18.Cihazda, bulunduğu ortam koşullarına adapte olabilmesi için 6 kademeli dijital filtre olmalıdır. 
19.Cihaz, manyetik olan veya kefeye sığmayacak kadar büyük ya da asılacak tipteki cisimlerin tartılması için alttan tartım düzeneğine sahip olmalıdır. 
20.Cihaz ekranında, kalan tartım kapasitesini kullanıcıya bildiren analog bar grafik göstergesi bulunmalıdır. 
21.Cihaz göstergesi LCD ( sıvı kristal )olmalıdır.
22.Cihaz tarih ve saat fonksiyonuna sahip olmalıdır. Terazi yazıcıya ( Opsiyonel ) bağlandığında GLP/GMP/ISO9000 kalibrasyon raporu verebilmelidir.
23.Cihaz üzerinde teraziyi açma/kapama tuşu, dara alma tuşu, fonksiyonlar için ayar tuşu, yazıcı ve bilgisayar için veri alış verişi veri tuşu , ağırlık birimlerini ve hassasiyetlerini ayarlamak için bir tuş ile kalibrasyon tuşu olmalıdır.
24.Cihaz Opsiyonel yazıcı ile kullanıldığında her ölçüm yapıldığında sonuçları otomatik olarak yazdırabilmelidir . Ayrıca önceden ayarlı zaman aralıklarında sonuç çıktısı alınabilmelidir.
25.Cihazın yerleştirildiği yerde dengede olup olmadığını kontrol için denge terazisi bulunmalı ve cihazın dengesinin sağlanması için yükseklik ayarlı, denge ayar ayakları olmalıdır. 
26.Cihaz RS-232C seri porta sahip olmalıdır. Cihaz hiçbir ara yazılıma gerek duymadan tartım sonuçlarını direkt olarak Windows  işletim sistemine aktarabilmelidir.
27.Cihaza isteğe bağlı olarak yoğunluk tayin kiti, printer, klavye adaptörü, ayak pedalı, harici kontrol ünitesi takılabilmelidir.
28.Cihaz CE belgesine sahip olmalıdır.
29.Teklif edilen cihaz için üretim ve fabrikasyon hatalarına karşı ücretsiz 2 yıl, ücreti karşılığında 10 yıl yedek parça ve servis garantisi verilmelidir.
30.Cihaz ISO 9001 sertifikasına sahip olmalıdır.    
 
 
 
 
.:SHIMADZU'YU TANIYALIM:.
 
 
 
Başta ISO 14001 ve daha birçok kalite sertifikasına sahip olan firmanın tüm ürünleri CE belgelidir.
 
 
 
Japon firması olan Shimadzu 1875 yılında kurulmuş olup tüm alanlarda adından başarı ile bahsettirmektedir.
 
 
 
 
 
Uluslararası olan firmanın tüm ürünleri başta Amerika ve Avrupa olmak üzere dünyanın pek çok yerinde satılmaktadır.
 
Bünyesinde yüzlerce mühendis ve yaklaşık 11,000 kişi çalıştıran dev şirket yüksek kalitede ürünler satmaktadır.
 
 
Titiz ve gösterişi ürünleri ben kalite istiyorum diyen herkesin tercihidir.
 
 
Firmanın faliyet gösterdiği alanlar; Analitik ürünler, test ve ölçüm aletleri, medikal ürünler, uçak malzemeleri, endüstriyel makine ve parçaları
 
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
Tartım Kapasitesi : 220 gr
Tartım Hassasiyeti : 0,00001 gr
Tepki Süresi : Yaklaşık 3 saniye
Kalibrasyon : Dahili Kalibrasyon
Çalışma Sıcaklığı : 5 . . . 40°C
Kefe Ölçüsü : Ø 80 mm
Terazinin Ebadı : 220 x 330 x 310 mm
Terazinin Ağırlığı : 7 kg
Tekrarlanabilirlik : 0,00005 gr
Ücret bilgisi gereklidir.

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.