Loyka HF 1000 Elektronik Dijital Dinamometre

 • Stok: Son 5 ürün!
 • Ürün Kodu: HF-1000
 • Kategori: Dinamometre
Stok: Son 5 ürün!
  LOYKA HF 1000 ELEKTRONİK DİNAMOMETRE - KUVVET ÖLÇER  
​HF 1000 dijital dinamometre; 1000 Newton'a (100 kg) kadar ölçüm yapabilen, RS232 bağlantısı ile bilgisayara bağlanabilen ve ölçülen değerleri kayıt edebilen hassas kuvvet ölçüm cihazıdır.
 
 
 
HF 1000 DİJİTAL DİNAMOMETRE ÖZELLİKLERİ
• Loyka HF 1000; 1000 newtona (100 kilogram) kadar itme ve çekme kuvveti ölçebilen dijital bir dinamometre çeşididir.
• Bu dinamometre cihazının en büyük özelliği ölçtüğü veriyi hem kendi hafızasında kaydetmesi, hemde bilgisayar ortamında kayıt yapabilmesidir. 
• HF 1000 dijital dinamometre cihazının hafıza fonksiyonu ile 447 adet ölçüm sonucunu hafızaya alma özelliği vardır.
• Bu dijital dinamometreyi kullanabileceğiniz kullanım alanları; gerilim testleri, sıkıştırma testleri, anahtarlama testleri, konnektör ekleme/çekme, kırık testleri, etkili itme/çekme testleri.
• "UNIT" butonuna basılıp N, kg ve lbs birimlerinden biri seçilerek herhangi bir ölçüm birimi ile kuvvet ölçümü yapabilmektedir.
• Dinamometre cihazında bulunan "PEAK" butonu ile yapılan kuvvet ölçümlerde hangi değer en yüksek ise ekranda o değer görüntülenir. Ayrıca bu buton ile ekrandaki ölçüm değerini sabitleyebilirsiniz.
• Dinamometre cihazında bulunan "ROTATE" değiştirme butonu ile yapacağınız ölçüm türüne göre ekranın yönünü değiştirebilirsiniz.
• "CEHCK" butonu ile cihazın hafızasına kaydettiğiniz ölçüm değerlerini görebilirsiniz. Ayrıca ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.
• "SET" butonu ile ayrıntılı ayar fonksiyonu yapabilirsiniz.
• "ON/OFF" butonu ile cihazı manuel olarak açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca dinamometre ile 10 dakika boyunca işlem yapmadığınız takdirde cihaz kendisini otomatik olarak kapatır.
• Dinamometre cihazını RS232 kablosu ile bilgisayara bağlayarak ölçüm sonuçlarını excel formatında veya ve print şeklinde alabilirsiniz. 
• Cihazı bilgisayara bağlamanız için "RS232 to USB" çeviricisi gerekmektedir. 
• Bu kuvvet ölçüm cihazının kutusundan çıkan parçaları şu şekilde sayabiliriz : HF 1000 dinamometre, şarj adaptörü, 6 adet çeşitli şekillerde başlık, 1 adet RS232 kablosu, yazılım kurulum CD'si ve kullanım kılavuzu. 
 
 
 
HF 1000 dinamometrenin kutusundan çıkan toplam 6 adet ölçme aparatını yukarıdaki resimde görebilirsiniz. 
 
 
 
 
Yukarıdaki görselde Loyka HF 1000 dijital dinamometre cihazının bölümleri ve anlamları gösterilmektedir.
 
 
 
 Yukarıdaki görslede Loyka HF 1000 dijital kuvvet ölçer cihazının tuş takımı ve anlamları gösterilmektedir.
 
 
 
 
 
 Cihazın farklı açılardan görünümleri ve ebat bilgileri yukarıdaki görselde gösterilmektedir.
 
 
 YAZILIM  İLE İLGİ GÖRSELLER
 
 
CİHAZI BİLGİSAYARA NASIL BAĞLARIM ?
 
1 - HF 1000 dijital dinamometre cihazını RS232 kablosu ile bilgisayara bağlayın ve cihazı açın.
Not: Eğer bilgisayarınızda RS232 girişi yoksa bunun için bir çevirici almanız gerekiyor.
2 - Cihazın kutusundan çıkan CD yi bilgisayarınıza takarak "MulForce_EN" dosyasını bilgisayarınıza aktarın.
3 - "Force.exe" simgesine tıklayın ve yazılımı açın.
4 - Sırasıyla "SET" -> "Connect Style" - "OK" adımlarını uygulayın.
5 - Sol kısımda bulunan "Control" kısmından "Connect" diyerek cihazı bilgisayara bağlayabilirsiniz.
6 - "Angular display" kısmında da cihazın sonuçlarını anlık olarak takip edebilirsiniz.
 
 
CİHAZDA KAYIT İŞLEMİNİ NASIL YAPARIM ?
 
1- "Force.exe" simgesine tıklayarak yazılımı açın.
2 - Sırasıyla "SET" -> "New Test" -> "TestItem" bu kısma bir isim vererek yeni bir test tablosu açınız.
3 - "Chart display" kısmında "START" butonuna tıklayarak cihazın kayıt almasını sağlayabilirsiniz. "Angular display" kısmında cihazın sonuçlarını anlık olarak takip edebilirsiniz.
4- Aynı tablo da birden fazla kayıt yapabilirsiniz. "Start" butonu ile başlayıp "Stop" ile bitirdiğiniz her bir kayıt farklı bir satır numarası ile kayıt edilir.
5 - Programın sol üst kısmında kırmızı yazı ve siyah arkaplanlı yazılan yazı tablonun satır numarasıdır.
 
 
CİHAZDA RAPORLAMA NASIL YAPILIR ? 
 
1 - "Force.exe" simgesine tıklayarak yazılımı açın.
2 - Sırasıyla "Report" -> "Data Query" "Select Test Item" den oluşturduğunuz tablo ismini seçin.
3 - Sol kısımdan "Channel 1" tikini işaretleyin.
4 - "Data Query" ile tablolarınızı sıralayabilirsiniz.
5 - Tablo satır numarasını seçin. "Show Chart" diyerek tablo satır sırasındaki veriyi görüntüleyebilirsiniz.
6 - "Export Chart" diyerek ekranda gördüğünüz grafik görselinin çıktısını alabilirsiniz.
7 - "Export Data" diyerek ölçüm sonuçlarınızı excel formatında alabilirsiniz.
 
Not:Excele aktardıktan sonra verilerde sorun olursa excelde sırası ile şu adımları izleyiniz.
 
1 - "A" sütununda bulunana tüm verileri seçin.
2 - "Hücreleri biçimlendir" -> "Tarih" -> "14.3" olacak şekilde güncelleyin.
3 - "A" tablosundaki tüm verileri seçin ve verileri sola yaslayın.
 
TEKNİK ÖZELLİKLER

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.