Hanna HI96800 Refraktif İndeks ve Brix Ölçer Refraktometre

Stok: Son 5 ürün!
10.930,10TL KDV DAHİL
Havale ile 0TL

HANNA HI96800 REFRAKTİF İNDEKS ve BRİX ÖLÇER REFRAKTOMETRE

Hanna HI96800 dijital refraktometre cihazı, bir sıvının bileşimini belirlemek ve konsantrasyonunu ve yoğunluğunu değerlendirmek için kullanılır. İlaç, gıda ve çevre dahil birçok endüstri tarafından kalite ve tutarlılığın önemli bir göstergesi olarak kullanılmaktadır. HI96800 dijital refraktometresi kırılma indeksini ölçer ve sonuçları çift seviyeli LCD ekranda hem sıcaklık kompanzasyonlu (nD20) hem de sıcaklık kompanzasyonsuz (nD) formatlarda görüntüler. Ayrıca tek bir düğmeye basarak kırılma indeksini% brix'e dönüştürür.
 
 
 
 
 
HANNA HI96800 DİJİTAL REFRAKTOMETRENİN ÖZELLİKLERİ:
• HI96800 dijital refraktometre cihazı; bir sıvının bileşimini belirlemek ve konsantrasyonunu ve yoğunluğunu değerlendirmek için kullanılır.
• Kırılma indisini sıcaklık kompenzasyonlu (nD20) ile 1,3330 ila 1,5040 ve sıcaklık kompenzasyonu (nD) olmadan 1,3300 ila 1,5080 arasında ölçer. Daha fazla çok yönlülük için refraktometre ayrıca kırılma indisini% Brix'e (% 0-85) dönüştürür.
• Bu dijital refraktometre mekanik refraktometrelerde alınan sonuçlardaki belirsizliği ortadan kaldırır ve kesin sonuçlar verir.
• HI96800 dijital refraktometre cihazını her kullanımdan önce kalibrasyonunu yapmanız gerekmektedir.
• Ölçüm çukuruna saf su damlatarak "ZERO" butonu ile cihazın kalibrasyon işlemini yapabilirsiniz.
• Cihazda ölçüm işlemi yapmak için; cihazının kutu içerisinden çıkan pipet ile numuneyi prizma yüzeyine damlatın, çukura tamamen doldurun ve "READ" butonuna basın.
• Pipet ile farklı bir sıvıdan numune almadan önce su ile iyice yıkamanız gerekmektedir.
• Yaklaşık olarak 1,5 saniye gibi çok kısa bir sürede ölçüm işlemi gerçekleşmektedir.
• Ölçüm sonuçlarınızı kolayca görüntülemeniz için cihaz geniş ve net bir LCD ekrana sahiptir.
• Dijital refraktometre cihazı °C ve °F sıcaklık birimlerine sahiptir.
• Cihaz kapalıyken "ON/OFF" butonu ile "ZERO" butonuna aynı anda 15 saniye basılı tutarsanız sıcaklık birimi değiştirme ekranına geçebilirsiniz.
• Numunenin sıcaklık değeri cihazın sıcaklığından önemli ölçüde farklıysa, termal dengeye izin vermek için yaklaşık 1 dakika bekleyin.
• Cihazda bulunan ATC (otomatik sıcaklık kontrolü) özelliği ile sıcaklık dengelemesi yapılır. 
• Sıcaklık 10-40 °C / 50-104 °F aralığını aşarsa ATC etiketi yanıp söner ve otomatik sıcaklık telafisi devre dışı bırakılır.
• Yeni bir ölçüm yapmak için cihazın cam prizmasını kuru bir bezle silebilirsiniz.
• Cihazda 3 tip ölçüm birimi bulunmaktadır. Bunlar nD, nD20 ve Brix'dir. "RANGE" butonu ile bu ölçüm birimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.
• Düşük pil gücü sonuçları olumsuz etkileyebileceği için cihaz BEPS (akü hata önleme sistemi) özelliğine sahiptir. Bu gibi durumlarda kullanıcıyı önceden uyarır.
• Refraktometre cihazı ile 3 dakika boyunca işlem yapılmadığı takdirde cihaz kendini otomatik olarak kapatır.
• Hanna HI96800 dijital refraktometre cihazı toz ve su sıçramalarına karşı IP65 koruma sınıfına sahiptir.
• Cihaz zorlu koşullar altında performans gösterecek şekilde üretilmiştir, bu da onu sahada veya laboratuvarda kullanıma uygun hale getirmektedir.
• Hanna HI96800 dijital refraktometre cihazı 1 adet 9V pil ile çalışmaktadır.
 
  
 
KIRILMA İNDİSİ NEDİR?
 
Bir çözeltinin içerisinde çözünmüş olan madde miktarının yüzde değeri bilinmiyorsa o maddenin kırılma indisini bularak tespit etmek mümkündür. Kırılma indisi, maddenin kaynama noktası, erime noktası, yoğunluğu gibi fiziksel özelliklerinden birisidir. Her maddenin kendine ait bir kırılma indisi vardır. Işığın farklı ortamlara geçerken yön değiştirmesine kırılma, ışığın boşluktaki hızının madde içerisindeki hızına oranına da kırılma indisi denir. Her ortamın kırılma indisi birbirinden farklıdır.
Hanna HI96800 cihazı nD20 ölçü birimindeyken 1,3330 ila 1,5040 - nD ölçü birimindeyken ise 1,3300 ila 1,5080 kırılma indisi ölçebilmektedir.
 
 
 
 
 
  
Yukarıdaki görselde Hanna HI96800 dijital refraktometre cihazıyla yapılan örnek bir numune ölçümü gösterilmektedir.
 
 
1 - LCD ekran     2 - Sıcaklık değeri     3 - Ölçüm değeri     4 - Numune okuma butonu     5 - Değer sıfırlama ve kalibrasyon butonu     6 - Ölçüm birimi değiştirme butonu     7 - Açma/kapama butonu     8 - Ölçüm haznesi
 
 
Yukarıdaki resimde Hanna HI96800 refraktometre cihazının pil kapağını gösterilmektedir.
 
document.getElementById('paytr_taksit_tablosu').innerHTML = 'Lutfen amount degerinin formatini kontrol edin

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.