Hanna HI 981030 GroLine Toprak pH Test Cihazı

Stok: Son 5 ürün!
3.158,81TL KDV DAHİL
Havale ile 0TL
HANNA HI 981030 GROLINE TOPRAK PH TEST CİHAZI
 
Hanna HI981030 GroLine toprak pH test cihazı toprağın pH testine basitlik getirmek için tasarlanmış, çevresel ve tarımsal testler için toprakta doğrudan pH ölçümleri almak üzere kullanılan bir cihazdır. Yerleşik prob açık bir referans bağlantısına, konik cam uca ve çıkarılabilir bir kovan tasarımına sahip olup toprağın pH'ını ölçmek için idealdir.
 
 
 
DOĞRUDAN TOPRAKTAN ÖLÇÜM YAPILMASININ ÖNEMİ:
• Toprak kendi içerisinde torf, gübre gibi katkılar bulunan bir karışımdır. Bu toprağın yetiştirilen bitkilerin tümünde homojen şekilde kullanılabilmesi, bu cihaz sayesinde mümkün olacaktır. Örneğin birden fazla saksıda bitkileri bulunan bir üretici; bazı saksılardaki yaprakların renkleri farklı veya sararmış şekilde gördüğünde, bunun ne eksikliğinden kaynaklandığını bu cihaz ile tespit edebilecektir.
 
 
TOPRAK PH ÖLÇÜMÜ:
• Cihazın kutusundan çıkan Hanna HI981030 cihazının konik uçlu cam prob ile toprak pH değeri ölçülmektedir. Toprak ph değeri bitki yetiştirilmesinde, bitkinin beslenmesinde, bitkinin büyümesinde en önemli parametrelerden bir tanesidir. Bu sebepten dolayı toprak ph değerinin doğru ayarlanması çok önemlidir. 
 
 
HANNA HI 981030 GROLINE TOPRAK PH TEST CİHAZININ ÖZELLİKLERİ
• Hanna HI981030 GroLine toprak pH test cihazı toprağın pH testine basitlik getirmek için tasarlanmış, çevresel ve tarımsal testler için toprakta doğrudan pH ölçümleri almak üzere kullanılan bir cihazdır.
• pH elektrotunda çıkarılabilen ve temizlenebilen bir dış bağlantı kovanına sahiptir. Temizlendikten sonra az miktarda tedarik edilen jel elektrolit eklenir ve bağlantı yenilenerek pH ölçümünü iyileştirir. Bu şekilde ölçüm aletinin ömrü uzamış olur.
• Konik uçlu cam proba sahiptir. Bu yapı, ıslak zemine kolayca nüfuz etmesini sağlar. Toprakta taşlar mevcut ise ya da toprak sertleştirilmişse, içine pH elektrodunun girmesi için bir delik açmak için bir burgu kullanmak en iyisidir. 
• Ayrıca toprak kuru ise, toprağı ıslatmak için arıtılmış su kullanılabilir.
• Cihazı toprağa batırıp ölçüm yapıp, hemen peşine tekrar ölçüm yaptıktan sonrasında probu çeşme suyu ile temizleyebilirsiniz. Ama en son toprak pH ölçüm işleminizi bitirdikten sonrasında probu çeşme suyu ile değil saf su ile temizlemeniz gerekmektedir.
• Sert veya taşlı toprağa direkt olarak probu saplarsanız cihazın probu zarar görebilir. Bu durumda cihaz garanti dışı kalmaktadır.
• Hanna 981030 toprak pH ölçer cihazının plastiği poliviniliden florür (PVDF) yapıdan oluşmaktadır.
• Dezenfeksiyon için kullanılan sodyum hipoklorit de dahil olmak üzere çoğu kimyasal maddeye ve çözücüye dayanıklı gıda sınıfı bir plastiktir.
• Yüksek aşınma direnci, mekanik mukavemet ve ultraviyole direncine sahiptir. PVDF mantar büyümesine de dirençlidir.
• Geniş ve kaliteli bir LCD ekrana sahiptir. Kararlı bir okuma elde edilene kadar ekranda bir kum saati göstergesi görüntülenir. Bir okuma dengelendiğinde, gösterge kaybolur ve bir okuma yapılabilir.
• Toprak pH ölçüm cihazında probun teşhisi özelliği bulunmaktadır. Bu kalibrasyon sırasında veya ölçüm cihazında probun temizlenmesi gerektiğini belirten bir hata uyarısıdır ve ekranda Err mesajı olarak görüntülenir.
• GroLine toprak pH test cihazı otomatik olarak bir veya iki noktaya kalibre edilir. Kalibrasyon tamponları otomatik olarak tanınır ve kalibrasyondan sonra kullanılan tampon değerleri ekranda gösterilir.
• Cihazı her kullanımdan önce doğru sonuçlar almak için gerekli kalibrasyonları yapmanız gerekmektedir.
• Pil ömrünü korumak için cihazda 8 ve 60 dakika olarak 2 farklı fonksiyonda otomatik kapanma özelliği bulunmaktadır. İsterseniz bu özelliği kapatabilirsinizde.
• GroLine toprak pH test cihazı 1 adet CR2032 pil ile çalışmaktadır. Yaklaşık 1000 saatlik olağanüstü bir pil ömrüne sahiptir. Pil gücü azaldığında, düşük pil göstergesi görüntülenir.
 
 
 
 
 
 
 
Cihazı sipariş vermeniz halinde yukarıdaki görselde yapılan bilgilendirmeyi onaylamış sayılmaktasınız.
 
 
 
 
HANNA HI 981030 GROLINE TOPRAK PH TEST CİHAZININ KOVAN TEMİZLEMESİ NASIL YAPILIR ? 
Toprak pH ölçüm cihazının iç kısmı kirlenirse aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.
• Öncelikle cihazı ters çevirerek dikkatli bir şekilde kovanı yukarıya doğru düz çekerek çıkarın.
• Elektrolit jel kalıntılarını saf su ile durulayın.
• Sensörün ucunu paket içerisinden çıkan 20 dakika boyunca HI700663P veya HI700664P solüsyonuna daldırın.
• Süre bittikten sonrasında yine saf su ile durulayın.
• Paket içerisinden çıkan HI9071 referans jelini 3. ve 4. görselde olduğu gibi kovanın içine doldurun.
• Çıkardığınız kovanı yine aynı şekilde geri yerleştirin.
• Kovan dışından çıkan fazla jelleri yumuşak bir bez ile temizleyin.
• Son aşamada yine cihazı saf su ile durulayın.
Not: Cihazın beyaz renkli koruma kapağı eğer kirlendiyse yine saf su ile temizleyin. Her kullanımdan sonrasında paket içerisinden çıkan HI9072 solisyonunu bu beyaz kapağa 3-4 damla kapatarak probu muhafaza edin.
 
 
 
  
 
 
 
 
Yukarıdaki görselde Hanna HI981030 toprak pH ölçüm cihazının ayarlanması ve nasıl kalibrasyon yapıldığı anlatılmaktadır.
PAKET İÇERİĞİ 
1 adet Hanna 981030 toprak pH ölçer cihazı
2 adet pH 4.01 tampon çözeltisi poşeti
2 adet pH 7.01 tampon çözeltisi poşeti
1 adet humus birikintileri için elektrot temizleme çözeltisi poşeti
1 adet toprak birikintileri için elektrot temizleme çözeltisi poşeti
1 adet Hanna HI9071 jel köprülü elektrolit
1 adet Hanna HI9072 elektrot depolama çözeltisi
1 adet CR2032 pil (cihaz içerisinde)
Kullanım kılavuzu ve kalite belgesi
 
 TEKNİK ÖZELLİKLER 
 
pH ölçüm aralığı : 0.00 … 14.00 PH
pH hassasiyet : ± 0.2 pH, 25 °C
pH çözünürlüğü : 0.1 pH
pH kalibrasyonu : Otomatik, bir veya iki noktadan
Ebat : 51 x 151 x 21 mm
Ekran : LCD
Güç kaynağı : 1 adet CR2032 pil
Ağırlık : 44 gr.
Otomatik kapanma süresi : Ayarlanabilir: 8 dakika, 60 dakika yada kapalı
Çalışma sıcaklığı : 0°C... 50°C
Çalışma nemi : RH% 95 maksimum
document.getElementById('paytr_taksit_tablosu').innerHTML = 'Lutfen amount degerinin formatini kontrol edin

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.