Hanna Boya Ölçüm Ph Metre Seti

Hanna Boya Ölçüm Ph Metre Seti özellikleri ve modelleri en uygun fiyatları ile Ölçümvetest.com'da.
Stok: Yok
12.246,98TL KDV DAHİL
Havale ile 0TL

HANNA BOYA ÖLÇÜM PH METRE SETİ

 
Hanna boya ölçer pH metre seti 3 parçadan oluşan el tipi ölçüm cihazıdır. Bu parçalar şu şekildedir; HI 83141 prob okuyucu ana cihaz, boyaların pH değerini ölçmek için HI 1043B probu ve sıcaklık değerlerini ölçmek için HI 7669AW probu.
 
 
 
 
HANNA BOYA ÖLÇER PH METRE SETİNİN ÖZELLİKLERİ
 
• Hanna HI 83141 ana cihaz HI 1043B probu ile birlikte kullanıldığında; hidrokarbonlar, boyalar, çözücüler, yüksek iletkenliğe sahip numuneler, güçlü asitler ve bazlar ve yüksek sıcaklıklarda numunelerin pH değerini ölçmek için idealdir.
• Çeşitli asitlerde kullanılan HI 1043B probu hidroflorik asit gibi camı aşındırma etkisi olan asitler ile kullanıma kesinlikle uygun değildir.
• Bu gibi cam aşındırma etkisi olan asitlerde kullanımda prob bozulacağı için cihaz garanti dışı olacaktır.
Opsiyonel olarak satın alacağınız HI3131B probu ile de ORP (mV) ölçümlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
• Hanna HI 83141 ana cihazı HI 7669AW probu ile birlikte kullanıldığında; sıcaklık ölçümlerinizi yapabilirsiniz. Bu prob ile 0...100.°C arası sıcaklık ölçümü yapabilirsiniz.
• Hanna HI 83141 ana cihazı opsiyonel olarak satın alınan HI 1230B pH elektrotu ile birlikte kullanıldığında; akvaryum, deniz suyu, atık su ölçümü veya balık çiftliğinde numunelerin pH değerini ölçmek için idealdir.
• Geniş kullanım alanı sayesinde Hanna HI 83141 ölçüm cihazı seracılıkta, tarlalarda ve çeşitli sıvı ölçümlerinde, kimya laboratuvarlarında ve buna benzer birçok alanda kolaylıkla kulllanılabilmektedir.
• Dijital pH metre cihazında bulunan geniş ve okunaklı LCD ekranı sayesinde ölçüm sonuçlarınızı çok kolay görüntüleyebilirsiniz.
• Cihazda en hassas doğrulukta ölçüm yapabilmeniz için cihazın sık sık kalibrasyon yapılması gerekmektedir. pH Elektrodu her değiştiğinde, ayda bir kere, sert kimyasal sıvılarla ölçüm yaptıktan hemen sonra, aşırı hassasiyet gerektiren her ölçümden önce kalibrasyon yapılması gerekmektedir.
• HI 1043B boya pH metre probu, cam gövdeli, yeniden doldurulabilir, çift bağlantılı pH elektrotudur. Bu elektrot, dış referans hücresinde tek bir seramik bağlantı noktasına sahiptir ve pH algılama kısmı yüksek sıcaklıkta camdan yapılmıştır.
• HI 83141 ön panelinde bulunan "CAL" butonu ile bir ya da iki noktadan cihaza kalibrasyon yapabilirsiniz. Daha iyi ölçüm sonuçlarına ulaşmak için cihazı manuel olarak kalibre etmeniz gerekmektedir.
• Ölçüm cihazında bulunan "pH" butonu ile ph ölçümlerinizi, "mV" butonu ile ORP ölçümlerinizi, "TEMP" butonu ile sıcaklık ölçümlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
• Hanna HI 83141 cihazında bulunan ATC özelliği sayesinde sıcaklık dengelemesi otomatik bir şekilde yapılmaktadır.
• Cihazın kutu içerisinde gelen HI 1043B probu kullanılmadığı zamanlarda zarar görmemesi için mutlaka koruma kapağı kapatılmalıdır ve kapak içerisindeki potasyum klorür koruma sıvısı her zaman bulunmalıdır. Aksi taktirde prob zarar görüp bozulabilir ve garanti dışı kalır.
• Hanna HI 83141 portatif ölçüm cihazı kutusunun içinden üretici test sertifikası çıkmaktadır.
• Paket içeriği: HI 83141 prob okuyucu ana cihaz, HI 1043B boya pH elektrotu, HI7669AW sıcaklık probu, HI70004 pH 4.01 tampon solüsyon poşeti, HI70007 pH 7.01 tampon solüsyon poşeti, HI700661 elektrot temizleme solüsyonu poşetleri (2 adet), kalibrasyon tornavidası, batarya ve talimatlarla birlikte verilir.
• Cihazın paket içerisinden ORP probu ve pH probu çıkmamaktadır. ORP ölçümlerinizi için HI3131B probu, pH ölçümleri için ise HI 1230B probunu opsiyonel olarak almanız gerekmektedir.
• Opsiyonel olarak prob satın almak için satış temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HANNA HI 1043B PROBUN ÖZELLİKLERİ
Yüksek Sıcaklık Cam Formülasyonu
Çok yüksek sıcaklıklarda pH ölçümü hassas cam ampul için zararlıdır ve ömrünü kısaltacaktır. Genel amaçlı (GP) camlı bir pH elektrodu 25° C'de 100 megaohm dirence sahip olurken, HT 1043B probun camının direnci 25°C'de 400 megaohm civarındadır. HI1043B yüksek sıcaklıklara dayanıklı olduğundan 0 ila 100°C arasında ölçülen numunelerle kullanıma uygundur .
 
Küresel Ampul
Küresel ampul genel amaçlı kullanım içindir. Diğer uç şekilleri arasında penetrasyon için konik ve yüzey ölçümleri için düz uç bulunur.
 
Cam Gövde
Cam gövde, laboratuvar kullanımı için idealdir. Cam, birçok sert kimyasala dayanıklıdır ve kolayca temizlenir. Cam gövde ayrıca dahili referans elektrolite hızlı bir ısı transferine izin verir. Referans hücre tarafından üretilen mV, sıcaklığa bağlıdır. Elektrot dengeye ne kadar hızlı ulaşırsa, referans potansiyel o kadar sabittir.
 
Tek Seramik Çift Bağlantı Referansı
Hanna'nın çift bağlantı sistemi, adından da anlaşılacağı gibi, iki bağlantıya sahiptir, bunlardan sadece biri örnekle temas halindedir. Olumsuz koşullar altında, aynı numune girişi eğilimi belirgindir. Bununla birlikte referans elektrot sistemi, ara elektrolit alanından fiziksel olarak ayrıldığı için elektrotun kirlenmesi en aza indirilir. Dış referans hücre "gümüş içermeyen" bir "doldurma çözümü" kullandığından, bağlantının tıkanma olasılığı da çift bağlantılı bir elektrotla azaltılır. Gümüş olmadığı için bağlantı noktasını tıkayacak çökelti oluşmaz. Tek bir seramik bağlantının akış hızı 15-20 μL / saattir.
Doldurulabilir
HI 1043B, yeniden doldurulabilir bir probdur. Çift bağlantılı pH elektrodu olduğu için doldurma çözeltisi HI7082 3.5M KCl'dir. Bu çözüm, tek bağlantılı elektrotta olduğu gibi gümüş içermez. Gümüşün olmaması, bağlantı yüzeyinde herhangi bir gümüş çökeltisinin oluşmasını ve onu tıkamasını önleyecektir. Bağlantı noktasının tıkanması sürüklenmeye ve düzensiz okumalara neden olacaktır.
 
BNC Konektörü
HI1043B bir BNC konektörüne sahiptir. Bu tip konektör evrenseldir, çünkü dişi BNC prob girişi olan herhangi bir pH metrede kullanılabilir.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Cihazı sipariş vermeniz halinde yukarıdaki görselde yapılan bilgilendirmeyi onaylamış sayılmaktasınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
document.getElementById('paytr_taksit_tablosu').innerHTML = 'Lutfen amount degerinin formatini kontrol edin

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.