AHR-AZ Hassas Analitik Terazi - Hassasiyet: 0.0001 gr. Max: 252 gr.

Stok: Yok
 AHR-AZ ANALİTİK TERAZİ
AHR-AZ serili terazi; 252 gram tartım kapasitesine sahip, 0.0001 gram hassasiyetli, Japonya'dan ithal çok kaliteli bir analitik terazidir. TERAZİNİN ÖZELLİKLERİ- Terazinin yanında gelen WinCT yazılımı ile MS-Office ortamına veri aktarımı sağlanmaktadır. - Tek tuşla dahili olarak kalibrasyon yapılabilmektedir. - Terazinin dış yapısı toza ve neme karşı güçlü bir dayanıklılığa sahiptir. - IP54 korumalı tuş takımına ve ekrana sahiptir. - 3 yönden de açılabilir kabin mevcuttur. (Sağ, sol ve üst) - Dünyada kullanılan ağırlık birimlerinin bir çoğu terazinin kullanımında mevcuttur. - RS232 ile bilgisayara bağlanabilmektedir. - Yoğunluk ölçümü yapabilmektedir. (Opsiyonel alacağınız aparat ile) - Tepki süresi oldukça hızlıdır. 2 saniye gibi bir stabilizasyon süresi vardır. - Hayvan tartımı özelliği ile hareketli nesneleri tartabilme özelliği mevcuttur. - Bu analitik terazide parça sayım ve % tartım özelliği vardır.  - Ekranda saat ve tarih gösterim özelliği vardır.  - Dahili istatistik ve formulasyon, maksimum minimum aralık, standart sapma gibi özellikler yapısında mevcuttur. - Underhook özelliği ile terazinin anltında bulunan kancası ile ölçüm yapabilme özelliği de vardır. - Arkadan aydınlatmalı LCD ekranı mevcuttur. - GLP & GMP & GCP & ISO uyumlu dokümantasyon verebilme özelliği vardır. - Teraziyi - açma kapama zaman ayarlama özelliği ile de ayarlanabilir. AHR-AZ terazinin üzerindeki 3 taraftan açılabilir olan fanusu çıkarılıp takılabilmektedir. 
 
 
 
 
 
 TEKNİK ŞARTNAMESİ:
1. Cihazın Max tartım kapasitesi 252 g olmalıdır.
2. Cihazın hassasiyeti 0,0001 g olmalıdır.
3. Cihazın tekrarlanabilirliği   200 g’a kadar 0,0001 g , 252 g’a kadar 0,0002 g olmalıdır.
4. Cihazın doğrusallığı ± 0,0003 g olmalıdır.
5. Cihazın hassasiyet kayması  10°C ile 30°C de   ± 2/ C ppm olmalıdır.
6. Cihazı Stabilizayon süresi 2 saniyeden fazla olmamalıdır.
7. Cihazın gösterge yenileme hızı stabil durumda saniyede 5 kez ve stabil olmayan durumda saniyede 10 kez den fazla olmamalıdır.
8. Cihaz g , mg , oz , ozt , ct , mom , dwt , Gn ve  tl birimlerinde tartım yapabilmelidir.
9. Cihazda parçacık sayımı , %tartım ,hayvan tartımı , komparatör fonksiyonu olmalıdır ve isteğe bağlı aksesuarı ile birlikte katı ve sıvılarda yoğunluk tayini yapabilmelidir.
10. Cihazda tartım kapasitesini gösteren indikatör özelliği olmalıdır.
11. Cihaz yapılan ölçümlerin istatistik hesaplarını otomatik olarak hiçbir ek cihaza gerek duymadan kendisi yapabilmelidir.
12. Cihazda dahili tarih & saat özelliği bulunmalıdır.
13. Cihazda otomatik açılma & kapanma özelliği olmalıdır.
14. Cihazın tartım kefesi çapı 90 mm’den az olmamalı ve korozyona mukavim manyetik olmayan malzemeden imal edilmiş olmalıdır.
15. Cihazın sağdan,soldan ve üstten olmak üzere 3 yönden açılabilir analitik rüzgar kabini olmalıdır ve istenildiğinde rüzgar kabini temizlik için rahatlıkla sökülebilir olmalıdır.
16. Cihazın üzerine takılan analitik koruma kabini özel bir anti-statik madde ile kaplanmış olmalı ve bu sayede tartım haznesi manyetik etkilerden korunmuş olmalıdır.
17. Cihazın analitik kabini FDA / HACCP onaylı cam içermeyen malzemeden imal edilmiş olmalıdır.
18. Cihaz dahili kalibrasyonlu olmalıdır.
19. Cihazda dahili kalibrasyon esnasında ani elektrik kesilmesi durumunda ağırlığın mekanik üzerinde kalmasını önleyen pinomatik koruma sistemi olmalıdır.
20. Cihaz gövde tasarımı anti manyetik alaşımdan imal edilmiş  olmalı ve ortam sıcaklığı değişimlerinden minimum derecede etkilenmelidir.
21. Cihaz göstergesi arkadan aydınlatmalı LCD olmalıdır.
22. Cihaz tuş takımı membran tipte olmalı gösterge ve tuş takımı toz ve sıçramaya karşı korumalı olmalıdır.
23. Cihaz üzerinde teraziyi açma/kapama tuşu , dara alma tuşu , fonksiyonlar için ayar tuşu , yazıcı ve bilgisayar için veri alış verişi veri tuşu , ağırlık birimlerini ve hassasiyetlerini ayarlamak için bir tuş ile kalibrasyon tuşu olmalıdır.
24. Cihazda manyetik olan malzemelerin tartımı için terazi altı tartım kancası bulunmalıdır.
25. Cihazın GLP – GMP – GCP – ISO  uyumlu dökümantasyon özelliği olmalıdır. Cihazın kimlik numarası ile birlikte kalibrasyon verileri belgelendirilebilmelidir.
26. Cihazın yerleştirildiği yerde  dengede olup olmadığını kontrol için denge terazisi bulunmalı ve cihazın dengesinin sağlanması için yükseklik ayarlı , denge  ayar ayakları olmalıdır.
27. Cihazda dökümantasyon için standart RS-232C arabirim bağlantısı bulunmalı , cihaz isteğe bağlı yazıcı veya bilgisayara bağlanabilmelidir.
28. Cihazla birlikte cihazın bilgisayara veri akatrımını sağlayacak bilgisayar yazılımı bedelsiz verilmelidir.
29. Cihaz bilgisayar yazılımı Excel gibi bilgisayar uygulamalarına doğrudan veri aktarabilmeli , terazi bilgisayar üzerinden kontrol edilebilmeli , tartım sonuçlarından grafik oluşturabilmeli ve istatistiki açıdan maksimum – minimum – ortalama - standart sapma ve % sabit’i otomatik olarak hesap etmelidir.
30. Cihaza isteğe bağlı olarak yoğunluk tayin aksesuarı , printer , klavye adaptörü , ayak pedalı , harici kontrol ünitesi takılabilmelidir.
31. Cihaz CE ve ISO belgesine sahip olmalıdır.
 
 
 
 
 
 .:JAPON AND FİRMASINI TANIYALIM:.
 
 
 
 
 
 
 
 
 Ölçü ve tartım cihazları satan Japon firmasıdır. 
1977 yılında kurulan firmanın ürettiği ürünler başta Amerika ve Avrupa olmak üzere ürünleri dünyanın pek çok yerinde satılmaktadır. 
 
Bünyesinde yüzlerce mühendis çalıştıran firma kaliteye muazzam önem vermektedir. 700'e yakın personelin istihdam edildiği AND firması 
arge çalışmalarını ön planda tutmaktadır. 
Firma otomotiv cihazları , fiziksel test cihazları , terazi, nem tayin cihazı ve medikal ürünlerde faaliyet göstermektedir.
 
ISO 9001 ve ISO 13485 kalite sertifikasına sahip olup tüm ürünleri CE belgelidir. 
 
 
 
 
 
 
 
TEKNİK ÖZELLİKLER
Tartım Kapasitesi : 252 gr
Tartım Hassasiyeti : 0.0001 gr
Doğrusallık : ±0.0003 gr
Tepki Süresi : 2 saniye
Kalibrasyon : Dahili Kalibrasyon
Kefe Ölçüsü : Ø 90 mm
Ekran : LCD
Tarttığı Birimler : Mg, Oz, Ozt, Ct, Mom, dwt, Grain, specific, gravity, G
Terazinin Ebadı : 198 x 294 x 315
Terazinin Ağırlığı : 3.9 kg
Güç Kaynağı : 220 V şehir elektriği
Dara Alabilme : Var
Sıfırlama Özelliği : Var

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI


TARAFLAR

FİRMA

Unvan: Sadık Turan Alp (STA Teknik)

Adres: Ak Osb İş Merkezi 1468. Cad. No:163/52 İvedik OSB Yenimahalle ANKARA

Telefon: 0543 566 44 62

Eposta: info@stateknik.com

Alışveriş sitesi: www.olcumvetest.com

IBAN: TR290004600100888000159130


KULLANICI

Müşteri olarak ALIŞVERİŞ SİTESİ'ne üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.


MADDELER

 1. Kullanılmakta olan ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİNDE belirtilen üyelik sözleşmesi ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.
 2. ALICI, satın aldığı ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri ALICI tarafından ödenecektir.
 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  ALICI'nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir. 
 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır. 
 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, FİRMA bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 iş günü içinde de toplam bedel ALICI'ya iade edilmek zorundadır.
 7. ALICI, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, FİRMA'nın ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
 8. Ürün teslim edildikten sonra, ALICI'nın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından FİRMA'ya ödenmez ise, ALICI, sözleşme konusu ürünü 3 iş günü içerisinde nakliye gideri ALICI'ya ait olacak şekilde FİRMA'ya iade etmek zorundadır. 
 9. FİRMA'nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI'ya bildirilir. ALICI, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 iş günü içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. ALICI, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 iş günü içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 
 10. ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.
 11. ALICI, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, FİRMA’ya yukarıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.
 12. ALICI, satın aldığı eğer bir hizmet  ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. 
 13. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI'ya aittir.
 14. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde FİRMA'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.
 15. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 16. FİRMA, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.
 17. ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
 18. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 19. ALICI'nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI'ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.
 20. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.
 21. ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı FİRMA'nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.
 22. FİRMA'ya yapılacak olan Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ödemesi yukarıda bulunan IBAN hesabına yapılacaktır.
 23. KULLANICI, ALIŞVERİŞ SİTESİ üzerinden kredi kartları ile online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilir. Online ödemelerde siparişin sonunda kredi kartından tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.